STARTER@Kohtla-Järve

Selleks aastaks STARTER@Kohtla-Järve läbi. Kohtume järgmisel aastal!

Kõigil on mingi idee. Aga mis on vaja, et sellest ka äri saaks? Mis tööriistad kasutusele võtta ja sammud tuleks teha? Tule ja saa vastused, kõvasti kontakte, kogemusi ning alusta soovil ettevõtlusteekonda! Suur kasu osalemisest tuleb ka neile, kes ei kavatsegi ettevõtlusega tegeleda: meeskonnatöö, esitlusoskused, uued kontaktid on elus ka mujal vajalikud! Finaalis jagati eelmistes programmides rahalisi ja praktilisi auhindu kokku ligi 20 000 € väärtuses!

.


2022 kevadine KAVA ja tähtajad!
*mõnede sündmuste täpne aeg ning ka esinejad võivad veel muutuda

Alusta siit illustratsioon

31. jaanuar
kell 16:30

AVALÖÖK: Inspiratsioonikõneleja – ÜLLATUS! 😉
ja ideatsioonitöötuba!
Mihkel Kahju

Sul võib olla idee, kuid ei pea olema. Kui oled spetsialist või lihtsalt super energiaga, siis mõni tiim vajab sind kindlalt. Kui oled vähegi huvitatud, tasub kohale tulla! 

14. veebruar
kell 16:30

Ärimudeli KoolitusMihkel Kahju

Millest koosneb üks äri, projekt või ettevõtmine? Kuidas need tükid omavahel seotud on ja koos töötama peavad? See mudel on aluseks väga mitmekülgsetele ettevõtmistele! Lisaks paneme siin paika meeskonnad (2-5 inimest): kes tunneb millise ideega töötamiseks sisemist motivatsiooni?

27. veebruar
23:59

TÄHTAEG: Meeskonna registreerimine reg.starteridea.ee keskkonnas!

Colours and notepad 7. märts
kell 16:30

Teenuse disain ja tootearendusMihkel Kahju

Kuidas lihvida oma teenus või toode tarbijale kõige paremini kasutatavaks ja kõige efektiivsemalt oma funktsiooni täitvamaks. Mõtteviisid ja tegevused vajalikud, et oma toode parimaks saada.

graphs on a computer 14. märts
kell 17:00

Turundus, kommunikatsiooni planeerimine + töötoadMihkel Kahju

Raha kulutada on lihtne. Kuidas aga panna oma toode või teenus raha sisse tooma? Turundus ei ole ainult reklaam. Turundus on üheks suuremaks osaks äris. Tema tulemuseks on müük. Müük on tähtsaim osa ettevõtluses – kui pole müüki, ei püsi ka äri.
Kuna suur enamus meie osalisi eelistab ONLINE koolitusi ja hübriidis on keerulisem, viime koolitused ja demo-töötoad läbi ONLINE ning mentorlus- ja töötoa-kohtumised meeskondadega eraldi kokku lepitult.

21. märts
23:59
TÄHTAEG: Sisesta ühelauseline idee kirjeldus reg.starteridea.ee keskkonda!

24. märts

kell 18:00-21:00

Mentorõhtu “Startup Speed Dating Night”
(toimub Tallinnas või online platvormis)

Kohtu nii paljude valitud huvitavate mentoritega, kui jaksad, kogu punkte ja võida lisaks väärt tagasisidele ka auhind! 😉 Mentorid eri ettevõtjad, startupperid, investorid, konsultandid ning suurfirmade juhtivtöötajad.


Dollarimärgid valgusest

11. aprill
kell 16:30

Finantside juhtimine, maksud ettevõtluses

See ei ole põhjalik raamatupidamise kursus. See on huvitav vaade alustavaile ettevõtjatele vajalikesse mõtteviisidesse läbi ettevõtja silmade. Lisaks saab ka oma mudeli eri plokkide kohta tagasisidet.


25. aprill
kell 16:00

Esitlus ja esinemiskunst Mayri Tiido
(+ täiusliku onepageri loomine) Jana Budkovskaja

Oskus avalikult esineda on oluline väga paljudes kohtades elus: koolis, tööl ja tööintervjuul, huvialadega tegeledes, poliitikas, investoritele ideed esitledes. Siin saad kätte põhitõed ning ka “sügavas kohas vette hüpata” ehk publiku ees esinemist harjutada. 

01. mai
23:59
TÄHTAEG: Saada juhendajale onepager ehk äriidee kirjeldus ühel lehel!

 

   

Pitching guy

10. mai
kell 08:30 

3min pitchi-i esitamine kohtunike ja teiste meeskondade ees
Mentorite tagasiside sessioon,
finalistide välja kuulutamine
3 minuti pikkune pitch tuleb esitada kohtunikele laivis. Kasutada võib slaide. Ärge unustage harjutada! Finalistid kuulutatakse välja 48h pärast üritust.

20. mai

Finaal ja Demo Day

Parimad eri STARTERite eelvoorudest esitavad oma idee ekspertidest kohtunikele ja võivad võita ägedaid, praktilisi ja väärtuslike auhindu sponsoritelt ja partneritelt!  Varasemaid auhindu:

  • Grand Prix – 1000 eur from Tallinn City Enterprise Department
  • Inspirational Prize (two prizes) – 500 eur from Tallinn City Enterprise Department
  • Tehnopol Startup Incubator Special Prize – 5 hours of mentor meetings and Fast Track to Tehnopol Startup Incubator Investor Panel
  • Prototron Special Prize – Fastpass to Prototron program (preselection to TOP50)
  • Estonian Business Angels Network Special Prize: Investor Hours with Angel Investors
  • Tera Ventures Special Prize – 1on1 mentoring session with Tera Ventures investment team member
  • several other prizes from Admiral Markets, Avokaado, Hedman Partners, Hooandja, Limitless Fund, Startup Estonia, Tallinn Creative Incubator etc

 

STARTER programm on haridustasemete ülene (9. klass kuni doktorandid) programm ning selle sihiks on õppijate ettevõtlikkuse ja ettevõtlusalaste pädevuste kasv ning praktilise meeskondliku ettevõtlusalase kogemuse omandamine tegevuspõhises (hands-on) õpikeskkonnas, suurendamaks osalejate ettevõtlusaktiivsust ning valmisolekut alustada ettevõtlusega. Sealjuures meeskondade hulka võib lugeda ka õppijate juba registreeritud ettevõtted. Programm võimaldab idee, meeskonna, ärimudeli, toote ja teenuse terviklikku arendust, mentor- ja nõustamistuge. STARTER programmi üks alustugesid on võrgustumine. Võrgustumise all peetakse silmas eri valdkondades, haridustasemetel ja -liikides ning õppeasutustes õppijate koos tegutsemist, samuti koostööd ettevõtjate ning teiste ettevõtluse ökosüsteemis osalejatega.

Vaata mõningaid 2020 programmi pilte. Miks ühineda ja kuidas mõni teine on oma ettevõtjateekonda alustanud, vaata siit.

   

Tõmba ärimudeli kangaga flaier ja/või 2022 poster.

Kontakt ja lisainfo:
Mihkel Kahju, TalTech Virumaa kolledž, ettevõtlusjuht
E-post: mihkel.kahju@taltech.ee
Telefon: +372 508 9815